W końcu przystępny kapelusz dla fanów IJ!

Dobry news dla zainteresowanych kapeluszem Indiany. Zapomnijcie o wełnianym kapeluszu z logo Indiana Jones (pośmiewisko znawców kapeluszy), sprzedawanym przez starwars.com i przeczytajcie dobre wieści poniżej. Zacznę od przypomnienia odnośników do poprzednich tekstów. Jeśli ich nie czytałeś, a chcesz być znawcą tematu :), lub zastanawiasz się nad zakupem, nie masz wyjścia - klikaj:

1. Ciekawy tekst o najbardziej kultowej z kultowych marek kapeluszy Indiana Jones - Adventurebilt (aktualny czas oczekiwania… około 1,5 roku) wraz ze zdjęciem pierwszego Adventurebilt w Polsce.
2. Zestawienie rekomendowanych kapeluszy Indiany wraz ze zdjęciami.

Teraz do rzeczy. Dobry kapelusz IJ, to do tej pory kompromis w temacie wierności oryginałowi lub kupa kasy i przeraźliwie długi czas oczekiwania po dokonaniu wpłaty. Wraz z nadchodzącą premierą, dzieje się na szczęście dla nas, fanów, coraz lepiej. Znana z przystępnych cenowo i dobrych jakościowo kapeluszy Akubra, wprowadziła właśnie do sprzedaży czwartą generację swojej serii “Federation”.

Nowe kapelusze Akubra Federation, są zbliżone do najlepszych obecnie produktów, oferowanych przez Adventurebilt (dostawcy kapeluszy na plan Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki), są tańsze i dostępne “od zaraz”. Co ciekawe, w powstaniu pierwszej serii Federation, palce maczał niegdyś sam Steve Delk - współwłaściciel i twórca Adventurebilt (!), który bardzo pochlebnie wyraża się o najnowszym dziecku Akubry.

Federation IV vs AB

Porównanie Akubra Federation IV (kapelusz lewy) z kultowym Adventurebilt (prawy)

Z wątku na forum Club Obi Wan (COW):

“Dostałem wczoraj dwa nowe kapelusze od Rona (Akubra Federation sprzedawane są w sklepie Rona - Hatsdirect.com). Jak z większością kapeluszy nawiązujących do “Poszukiwaczy Zaginionej Arki”, nie jest problemem samodzielnie tak ukształtować Federation, jakby była kapeluszem z filmu. Nawet nowicjusz da sobie radę z osiągnięciem autentycznego wyglądu, wykorzystując Federation IV (oznaczenie generacji - przyp. autor). […]
Wyjściowy kształt jest najlepszy z dotychczas oferowanych przez Akubrę. Sam z trudem rozróżniam “blok” (eng. “blockshape”) od naszego (Adventurebilt). Niższa korona i węższe rondo kapelusza (w stosunku do poprzedniej generacji), prezentować się będą zdecydowanie lepiej. Tak więc, mam nowy kapelusz!!! […] W pudełku które otworzyłem, znalazłem wersję Deluxe, która jest również jakościowo lepsza od poprzedniej.

Nie próbowałem jeszcze ukształtować Federation na wygląd z “Kryształowej Czaszki”, ale już mogę powiedzieć, że ten kapelusz wiernie odda wygląd z filmu (tu warto zaznaczyć, że kapelusz w “Kryształowej Czaszce” jest niemal identyczny jak w “Poszukiwaczach…” - jedynie, nieco inaczej ukształtowany). […]
Jestem naprawdę pod wrażeniem tego, co Akubra stworzyła dla Rona. Kapelusz wygląda nie tylko świetnie z przodu. Wygląda świetnie z boków, przynajmniej w wersji z “Poszukiwaczy…”, za którą zawsze podążałem.

Jeśli więc poszukujecie na rynku kapelusza z królika, nie musicie szukać dalej. Jest już Federation IV. Nie widzę możliwości, aby ktokolwiek był w stanie udoskonalić ten produkt. To najbardziej “Indy looking” kapelusz, jaki kiedykolwiek stworzyła Akubra. Szacunek dla Rona za dostarczenie kapelusza, z którego powinien być dumny.

Fedora (Steve Delk)”.

Teraz króciutki komentarz. Napisał to facet, który dostarcza kapelusze na plan czwartej części przygód Indiany. Człowiek - legenda, właściciel firmy Adventurebilt. Wspomniał również, że jako sam nie ma czasu stworzyć sobie kapelusza (zamówień na Adventurebilt jest tyle, że po wpłacie czekać trzeba około 1,5 roku), to właśnie Federation będzie jego nową, osobistą Fedorą. :)

Steve Delk

Jeden z najsympatyczniejszych facetów na świecie :) Steve Delk “Fedora”

Teraz to, co zapewne interesuje Was najbardziej - ceny. Hatsdirect.com to sklep z Australii, podaje więc ceny w dolarach australijskich (tańsze niż dolar amerykański). Ponadto, warto zwrócić uwagę, że sklep po wykryciu połączenia z polski, prezentuje ceny w złotówkach!

Do wyboru macie dwie opcje:

The Federation IV (standard) - wersja podstawowa, co nie znaczy, że słaba (!).
Cena: $Au 108.50, czyli w przybliżeniu 220 złotych.

The Federation Deluxe IV - wersja wykończona z użyciem jeszcze bardziej trwałych materiałów (jak sama nazwa wskazuje) :) Nieco bardziej odporna na “przygody” ;)
Cena: $Au 166.50, czyli w przybliżeniu 342 złote.

Opcje przesyłki są dwie:
1. Poczta lotnicza $Au 36.10, około 73 złote
2. Przesyłka kurierska EMS (kilka dni) $Au 57, około 115 złotych.

Pamiętajcie, że mogą Was dorwać na cle (wtedy dopłacić trzeba będzie około +25%). :)

I na koniec linki:

Serwis Hatsdirect umożliwiający zamówienie Federation IV

Dyskusja na forum Club Obi Wan

Mam nadzieję, że kogoś zaraziłem :)

Raider


O tym wpisie

<< powrót