Co powiecie na pierwszy news od 9 lat…?

Dlaczego…? Nostalgia, romantyzm kina bez wszechobecnego CGI, tęsknota za przygodą i nową rzeczywistość. Rzeczywistość, w której do kapelusza dobieramy maskę, Sean Connery jest wspomnieniem, a każdy film powstały przed 2020 r. dokumentuje inny świat.

W takich okolicznościach nadchodzi czterdziesta rocznica premiery “Poszukiwaczy Zaginionej Arki”. Indy udowadnia, że jest ponadczasowy, co Ciebie akurat nie dziwi, ale jest kilka osób, które mogą czuć się zaskoczone ;)

Swoją drogą, chwila refleksji - zastanów się, jak wiele zmieniło się od poprzedniego wpisu na tej stronie. Wiele z serwisów zniknęło, migrując do mediów społecznościowych, płyta z filmem dla wielu jest abstrakcją, świat filmu przejął streaming, a Elon już dba o to, aby obywatele świata, bez względu na lokalizację, nie musieli się martwić o “internet po kablu”.

A jednak, na szczęście dla nas dinozaurów i wielbicieli bezkompromisowej jakości, Paramount ogłasza specjalne wydanie: święty Graal kolekcjonera: Zestaw 4K Ultra HD Blu-ray, zawierający zremasterowaną serii IJ… Tak, tak, moi drodzy - nie taki bezczelny skok na naszą kasę, a wisienka, powstała w wyniku mozolnej pracy - nowych skanów 4k z oryginalnych negatywów i edycji wybranych efektów specjalnych (!). THE MAN, Steven Spielberg, approved.

Ekipa Skywalker Sound pod czujnym uchem Bena Burtta, zadbała o odpowiednią restaurację dźwięku i nowe opracowanie ścieżki w Dolby Atmos (!). Teraz wystarczy, że wymienisz samochód, który nie jest Ci potrzebny w pracy zdalnej, na nowy amplituner wraz z 9 głosnikami i konkretnym subwooferem, żeby znów cieszyć się Indym jak mały chłopiec, którego już przecież ledwie pamiętasz. Warto? Warto.
A, zapomniałbym o książeczce-booklecie dla fanów pachnącego Pewexem papieru… Dostęp do kopii cyfrowych również będzie zawarty w zestawie.

I wiecie co? Ulżyło mi nieco. Biznes, praca, odpowiedzialność, ciężkie do akceptacji statystyki czerwonych słupków atakujące z mediów - można oszaleć, no nie? Chwyć dobrą książkę lub walnij się na kanapie i przeżyj to jeszcze raz. Nie dajmy się zwariować. Życie to przygoda, a trudne epizody są jej częścią. Przemijają, pozostając niezłą, chociaż niełatwą lekcją.

Do następnego razu (oby nie za 9 lat ;))!

Wasz Raider

Indiana Jones 4K UHD Blu-Ray


O tym wpisie

<< powrót