O matko! Nowy fliper (powiedzmy) Indiana Jones

Pamiętacie flipery (pinball)? Pewnie pamiętacie. Maszyny z duszą :) Dobrzy producenci albo już pomarli albo daaawno przeszli na emeryturę. Dowodem na to są zdjęcia nowej maszyny, która próbuje wskrzesić legendę flipera Indiana Jones z 1993 roku.

Pierwotnie, maszyna od Williamsa (już nie produkuje fliperów), była wyjątkowo udanym dziełem, uznawanym przez wielu za najbardziej grywalny fliper wszech czasów.

Wiem co mówię - posiadam Indiana Jones: The Pinball Adventure Williamsa w swojej kolekcji :) To co zaprezentowano na targach w Rimini (Włochy), świadczy chyba tylko o rychłym zmierzchu popularności fliperów, a na pewno nie przyczyni się do wzrostu ich popularności. Nie dlatego, żeby nie drzemał w nich potencjał, ale z powodu braku zrozumieniu tematu i wyczucia klimatu tych maszyn przez aktualnych producentów.

Poniższe zdjęcia, opublikowane przez serwis pinballnews.com prezentują żenujący kicz. Pierwowzór z 1993 roku deklasuje tę kupę złomu - w cuglach.O prawdziwym fliperze (a właściwie jego emulatorze na PC) - z 1993 roku - już kiedyś pisałem.

Poniżej możecie zobaczyć dobry materiał o tej kultowej maszynie - video promocyjne Williamsa z 1993 roku.

Raider


O tym wpisie

<< powrót