Indiana Jones na Hawajach - konferencja prasowa

Hawaje żyją produkcją Indiana Jones IV :) “The Honolulu Advertiser” podaje info z konferencji producentów, która odbyła się akurat w dzień 65. urodzin Harrisona Forda. Harrison jest ponoć nieco poobijany. Pomimo, iż na Hawajach przy produkcji IJ IV pracuje blisko trzydziestu kaskaderów, 65-letni Ford jak zwykle nie oszczędza się na planie. Jeśli uznajecie takie info za “ściemę”, polecam dodatki na DVD “Firewall”. Świetnie przybliżają podejście Harrisona do kwestii kaskaderki. :)
Kathleen Kennedy (executive producer) zażartowała (a może i nie ;) ), że Harrison “potrzebuje jedynie kilku dodatkowych paczek z lodem i kilku dodatkowych masaży”… :)

Zdjęcia na Hawajach potrwają około trzech tygodni. Ekipa liczy około 400 osób (w tym 125 miejscowych). Oczywiście przedsięwzięciu towarzyszy wielki rozgłos - dawno nie było tu tak dużej produkcji (ostatnio “Waterworld” Kevina Costnera - 14 lat temu).

Z ciekawostek - około 20 procent akcji Indiana Jones IV odbywać się będzie właśnie na Hawajach (które prawdopodobnie udawać będą dżunglę Ameryki Południowej).

Podobno ekipa IJ IV ma sporo szczęścia, gdyż trafia na okres kiedy nie jest kręcona seria “Lost” i dzięki temu możliwe jest wykorzystanie ekipy produkcyjnej i sprzętu wykorzystywanego do produkcji tego serialu.

Ford nie pojawił się na konferencji, ale pracuje na Hawajach - razem z Cate Blanchett, Johnem Hurtem i Shia LaBeoufem.

Kennedy dodała: “Muszę przyznać, że Harrison wygląda niesamowicie, fantastycznie w kostiumie Indiany. Podczas zdjęć testowych, pierwszą rzeczą, którą Harrison chciał sprawdzić było to, czy nadal zmieści się w spodnie. Zmieścił się i kapelusz również nadal pasuje”. :)

Konferencja prasowa na Hawajach

Ĺšródło: The Honolulu Advertiser

Pozdrowienia dla fanów :)

Raider


O tym wpisie

<< powrót