“I am making this up as I go”

Cześć! Bez wielkiego szumu, ponad 25 lat po premierze, startuje “IndianaJones.pl - dziennik”, pierwszy blog poświęcony Indianie. Sam nie do końca wierzę, że projekt doszedł do skutku.
Na co dzień pochłonięty jestem pracą, rodziną i innymi pasjami…
Wierzcie lub nie, ale “Poszukiwaczy…” widziałem pierwszy raz, na wielkim ekranie :) Tak, tak, nastolatkiem już daaawno nie jestem, jednak ogromny sentyment do Indiany pozostaje. Był to pierwszy film z “ograniczeniem wiekowym”, który zobaczyłem w kinie jako mały chłopiec (stąd pewnie te “skrzywienie” na jego punkcie ;)!
Komuna, szarówa, żadnego video i nagle dzieciaka pakują do kina i puszczają mu INDIANĘ JONESA. Dobrze, że gorzej nie skończyłem - przecież to dla dziecka SZOK. ;) W każdym bądź razie, przez pewien czas byłem przekonany, że zostanę archeologiem, he, he :))
Egzotyka, przygoda i sympatyczny bohater - nie w stylu “super hero”, a raczej faceta niepozbawionego wad i dostającego nieźle w kość… Magia.

Wspomnienia odżyły po pojawieniu się zestawu DVD w 2003 roku. Jestem przy okazji wielkim fanem kina domowego i do dziś delektuję się świetnym odświeżeniem trylogii. Oczywiście, po ponad 20 latach od pierwszego seansu, podchodzę do tematu z przymrużeniem oka.
IJ jest lekiem na całe zło - filmem, który mogę obejrzeć z przyjemnością i uśmiechem na ustach, o każdej porze dnia i nocy (choć moim ulubionym obrazem jest arcydzieło Ridleya Scotta - Blade Runner [też z Harrisonem - zbieg okoliczności])…

Zapraszam Was do współtworzenia IndianaJones.pl. Serwis nie jest konkurencją dla żadnej z witryn dotyczących Indiany i nie zastąpi takich źródeł informacji jak www.theraider.net, czy polskiego indianajones.stopklatka.pl.
To miejsce ma być wypełnieniem niszy - ma dać fanom filmu możliwość komentowania, dyskusji i poczytania o tych aspektach fascynacji, o których w Polsce mówi się bardzo mało (m.in. niekończąca się pogoń za doskonałymi akcesoriami Indiego :) Poza tym, spodziewajcie się innych tematów, niekoniecznie bezpośrednio związanych z IJ.
Zaglądajcie i komentujcie! A jeśli macie ochotę dołączyć do redagowania, zapraszam!

“See you tomorrow Indiana Jones!” ;)

Raider


O tym wpisie

<< powrót